U srijedu, 22.prosinca 2021.godine u Restoranu Kristal u Karlovcu je održana 8.sjednica Skupštine Obrtničke komore Karlovačke županije.Na radnom dijelu Sjednice članovi Skupštine su usvojili Izmjene i dopune financijskog plana za 2021.godinu, zatim Program rada za 2022.godinu te Financijski plan za 2022.godinu.
Potom je uslijedio svečani dio sjednice na kojem je upriličena dodjela priznanja zaslužnim obrtnicima i to za 2019. te 2020.godinu (obzirom da zbog situacije s pandemijom koronavirusa dvije godine nisu održavane sjednice uživo, već u elektroničkom obliku).
Radi se o priznanjima koje Hrvatska obrtnička komora dodjeljuje uspješnim, uglednim i časnim obrtnicima za izuzetna poslovna dostignuća u obrtu i zasluge u razvoju i promicanju obrtništva i malog poduzetništva.
Sjednici je nazočila i županica Karlovačke županije Martina Furdek Hajdin koja je, zajedno sa predsjednikom Obrtničke komore Karlovačke županije Darkom Stankovićem, i uručila priznanja zaslužnim obrtnicima.
Za 2019.godinu dodijeljene su zahvalnice, priznanja i povelje Hrvatske obrtničke komore.
Dobitnici Zahvalnica su:
- Dubravka Vrankić- Angie, Obrt za kozmetičke usluge, Karlovac
- Goran Basar - Limarski Obrt, Karlovac
- Darko Matovina - Dem, Obrt Za Ugostiteljstvo, Karlovac
- Slavica Žaja - Frizerski Brt Ella, Karlovac
Dobitnici Priznanja su:
- Dalibor Turkalj - Trgovačko-ugostiteljski obrt Turkalj, Ogulin
- Tomislav Pudina- Frizerski salon Karlo, Karlovac (dobrovoljni član HOK-a)
Dobitnici Povelja su:
- Jaroslav Kopriva i Inka Kopriva - Kopšiva, Zajednički obrt vrtlarija-vvjećarnica-pogrebne usluge, Ogulin
- Mijo Popovački - Obrt za građevinarstvo Izgradnja Popovački, Mrežnički Varoš- Duga Resa
- Ivan Podvorac - Obrt za bruniranje metala, Ozalj
- Dubravko Draganjac - Dbd Limarski obrt, Duga Resa
- Davor Vinski - Vinski j.d.o.o., Karlovac (dobrovoljni član HOK-a)
Za 2020.godinu dodijeljene su zahvalnice, priznanja, povelje te plaketa zlatne ruke s pisanim priznanjem.
Dobitnici Zahvalnica su:
- Marijo Matešić - Matešić autoprijevoznički obrt , Duga Resa
- Dražen Vuković - Vuki Obrt Za Trgovinu, Slunj
- Slavo Mesić – Prijevozničko-trgovački Obrt Mesić, Slunj
- Slavko Vuković- Trgovački obrt Mario, Ogulin
- Ivan Viktorovski - TMR Viktorovski, Trgovačko- proizvodni obrt, Ozalj
Dobitnici Priznanja su:
- Mario Busak - Vulkanizersko-servisno-trgovački obrt Busak, Karlovac
- Marina Godač - Ugostiteljsko-trgovački obrt Leonardo, Karlovac
- Ivan Kruljac - Tiskarski obrt Ivan,Karlovac
- Anton Sušanj - Trgovački obrt Sušanj, Ogulin
- Marijana Fudurić - Pekara Bartolović, Duga Resa
Dobitnici Povelja su:
- Zlatko Petrić - Petrić, obrt za ugostiteljstvo, Karlovac
- Marijan Lešćanec - GMTT Lešćanec, Ozalj
Dobitnica plakete Zlatne ruke s pisanim priznanjem:
- Marina Stojković -Žuti Balon frizerski salon,Duga Resa.